1989

Leto je bilo uspešno, kar nam pričajo rezultati na občinskem, regijskem in republiškem tekmovanju. Slednjega so se udeležili člani in gasilci veterani in se uvrstili na sedmo mesto. Leto je bilo »bogatejše« tudi s požari - zagorelo je namreč kar dvainsedemdesetkrat. Od tega so vse požare, razen sedmih, pogasili delavci društva. Pri tem je bilo na območju občine prevoženih 15.000 m*3 pitne vode - 90 odstotkov so je prepeljali novogoriški gasilci. Društvo je za preventivne namene pridobilo še eno vozilo, in sicer Kombi IMV Traffic, ki ga je darovala Zavarovalnica Croatia Nova Gorica. Tudi to leto so Novogoričani sodelovali na drugih proslavah - tokrat s tremi sodobnimi vozili na proslavi gasilskega društva Bovec, kjer so pokazali sodobno reševanje iz visokih zgradb in gašenje le teh, pa tudi odstranjevanje in gašenje poškodovanega vozila.