1994

Na občinskem tekmovanju so sodelovali s šestimi oddelki(dva ženska oddelka in en moški mladinski, ter po en pionirski članski in veteranski oddelek). Od teh se jih je pet uvrstilo na regijsko tekmovanje, ki se je odvijalo v Vipavi. Prva tri mesta so osvojili mladinci, pa tudi člani in veterani so si zagotovili vstop na državno tekmovanje, kjer pa so se uvrstili na sredino lestvice. V boju z ognjem so se Novogoričani izkazali 51 - krat, od tega je 24 - krat gorelo na gradbenih objektih, občanom pa so pripeljali tudi 9.072 m*3 pitne vode. Najhuje jo je od ognja skupil Lesenjak pod Trsteljem, kjer je julija zagorelo trikrat, vendar gasilci niso imeli večjih težav z gašenjem. Drugače pa je bilo 29. julija, torej pri četrtem požaru, ko se je ogenj zaradi suše in vetrovnega vremena hitro širil. Gašenje je bilo potrebno do 7. avgusta, torej kar deset dni. To je bil eden izmed največjih požarov v naravi po drugi svetovni vojni na Primorskem. Da to drži, nam pove naslednja statistika:

• pri gašenju je sodelovalo 1.027 gasilcev, iz novogoriške občine 708, ti pa so opravili kar 13.046 delovnih ur,
  • 1.077 je bilo pripadnikov teritorialne obrambe s tremi helikopterji,
  • 562 je bilo članov civilne zaščite,