1996

Z leti je začela v društvu pešati operativna zagnanost, vendar so se kljub temu udeležila jesenskega občinskega tekmovanja članska A in B ter pionirska in mladinska ekipa. To leto pa so gasilci pokazali kaj znajo širšemu občinstvu, saj je z njihovo pomočjo TV Primorka v mesecz požarne varnosti pripravila oddajo in jo predvajala širši javnosti. Za razliko od prejšnjega so se morali to leto novogoriški gasilci kar pošteno potruditi. Zagorelo je sicer manjkrat kot leto poprej (77 - krat), od tega pa je bilo 46 odstotkov požarov na objektih, 23 odstotkov pri gašenju prometnih sredstev, ostali požari pa so grozili naravi. Tudi to leto so priskočili na pomoč prostovoljci, med drugim so pomagali odstranjevati zmrzal in sneg na Banjški planoti. Poklicni gasilci pa so morali enajstkrat postopati ob nesreči z nevarno snovjo, petkrat pa so reševali pri prometni nesreči. Zelo veliko število kilometrov so opravile cisterne - namreč kar 18.750, pripeljale pa so 5.000 m*3 pitne vode, kar je bilo manj kot prejšnje leto.