1999

V tem letu so člani PGD-ja posredovali na treh požarih v naravnem okolju, na dveh požarih stanovanjskih objektov in na prometni nesreči. Kot vedno je tudi tokrat bil odziv in udeležba v zadovoljivem številu. Poleg omenjenih aktivnosti, pa smo bili angažirani še na drugih dejavnostih kot so požarne straže na nogometnih tekmah, prireditvah v mestu, na gorski hitrostni dirki v Grgarju in Novoletnem sejmu. Med pomembnimi akcijami pa je tudi udeležba pri čiščenju jam na Banjšicah in seveda dvigovanje stare ograje solkanskega mostu iz reke Soče. Velik poudarek se je dalo na tekmovanja z udeležbo pionirjev in članov na občinskem tekmovanju, na tekmovanju za pokal Bohinja, ter še posebno pohvalno je, da so člani plasirali na državno tekmovanje. Na področju izobraževanja se je organiziral dopolnilni tečaj za voznike C in E kategorije. Uvedlo se je tedenska usposabljanja za člane mladince in pionirje. Nekaj članov se je izšolalo za voznike s C kategorijo. V domačem prostoru, to je v gasilskem domu se je uredilo dežurno sobo in okolico doma. Poleg sodelovanja pri predlogu za nabavo, ter opremo pri novem vozilu, je društvo pridobilo še novo sodobno osebno opremo, ki bo nudila še večjo varnost in zagotovilo še boljšo učinkovitost članov na intervencijah in akcijah. Za vse izvedene akcije in delo smo člani porabili preko 3.500 ur.