2001

V tem letu smo posredovali na dveh večjih in štirih manjših požarih na območju pristojnosti PGD Nova Gorica, ter pri dveh tehničnih intervencijah. Sodelovali smo tudi pri gašenju največjega gozdnega požara v naravi v bližini Komna in pri obsežni akciji gašenja švedske ladje v Izoli. Poleg teh nalog, se je izvajalo še požarno stražo na različnih športnih in drugih prireditvah, med drugimi pri ognjemetu, dnevu brez avtomobila, dirkah v Grgarju, ob Martinovanju, Novoletnem sejmu in pri Odprti meji. Za izvedbo vseh akcij in intervencij, ki jih je bilo kar 317, se je opravilo 9.339 prostovoljnih delovnih ur, kar je 1.344 ur več kot v predhodnem letu! Da je bilo naše društvo zelo prizadevno na vseh področjih dela, tako na strokovni vzgoji in izobraževanju, intervencijah, požarnih preventivah kot pri ostalih društvenih dejavnostih nam pove tudi opravljenih 6.420 ur operativnega dela! Na področju tekmovanj, so mladinci dosegli 1. mesto na tekmovanju Gasilske zveze Goriške v Kostanjevici na Krasu. Kmalu za njimi so želi uspeh še člani A v Dornberku, kjer so zasedli zlato 1. mesto. To pa še ni bilo konec uspehov, saj sta obe desetini ponovili uspeh in na regijskem tekmovanju 20. oktobra v Vipavi dosegle ponovno 1. mesto in se tako uvrstili na državno tekmovanje za memorial Matevža Haceta v naslednjem letu. Tudi pionirji in mladinci so bili aktivni in tako jih je 11 pridobilo bronasto, 6 pa zlato značko »Preprečujemo požare«. Na področju izobraževanja so trije naši mentorji pridobili specialnost mentorja na tečaju za mentorje mladine, ki se je odvijal v Tolminu in Novi Gorici v spomladanskem času. Kaj pa pridobitve in aktivnosti v gasilskem domu v letošnjem letu? GZ Slovenije je izdala računalniški program »Gasilec« za vodenje kompletne dokumentacije v društvih, ki zajema podatke o članstvu, operativi, inventurah ipd. V garažnih prostorih se je začela obnova dotrajanih tlakov, za kar gre velika zasluga tudi županu MO Nova Gorica. Zelo pomembna je tudi septembrska pridobitev novega vozila LAND ROVER T-90 sw 2,5 z nadgradnjo; vitel 35.000N, brizgalna 40 bar, navijak 80m, motorna žaga, penilo 5l, cisterna za vodo 250l in izpihovalec zraka (čifareli), ki je namenjeno predvsem za začetne travniške in gozdne požare, ki jih na našem področju ni malo. Sredstva za nabavo vozila in dodatno opremo je zagotovilo društvo samo z lastno dejavnostjo. Gasilska enota, ki je pridobila novo sodobno univerzalno vozilo Mercedes – GVC 16-25 je vrnila PGD-ju vozilo TAM 190, ki se ga je preuredilo, prebarvalo in posodobilo. MO Nova Gorica pa je podarila terensko vozilo PUCH za prevoz moštva in poveljniško vozilo, ki se ga je tudi preuredilo in usposobilo za svoje potrebe.