2002

Tudi letošnje leto ni dosti zaostajalo za predhodnim, saj smo v 360 akcijah in intervencijah opravili 9.133 prostovoljnih ur. Ure so bile kot vedno opravljene na vseh področjih in sicer na strokovni vzgoji in izobraževanju, požarni preventivi, intervencijah in ostalih dejavnostih. Na občnem zboru so bile sprejete tudi določene spremembe v sestavi določenih organov. V tem letu smo se udeležili tudi različnih tekmovanj. V Dornberku sta ekipi mladincev in članov A dosegli zlato prvo mesto, na regijskem tekmovanju v Vipavi so mladinci dosegli tretje mesto, člani A pa ponovno prvo. Na državnem prvenstvu so v Moravskih toplicah člani A dosegli 30 mesto, mladinci pa v Šempetru v Savinjski dolini enaindvajseto mesto. Določeni člani so se udeležili tudi različnih usposabljanj in izobraževanj, med drugimi je potekalo tudi usposabljanje operativcev za gašenje s pomočjo helikopterja in tečaj za uporabo dihalnih aparatov na Igu pri Ljubljani. Društvo je v tem letu namenilo del sredstev za nabavo vozila Landrover – Defender 110, kot vedno smo kar nekaj ur namenili urejanju gasilskega doma in okolici, opremljanju in osebni zaščiti. Tu je pomembno omeniti tudi adaptacijo tlakov in instalacij v njem in vgradnja sodobnih garažnih vrat na zahodni strani objekta. Ponavlja pa se ista zgodba kot že nekaj let, saj nam tudi letos ni uspelo pridobiti večjega števila pionirjev, za kar se bo potrebno v prihodnjih letih še bolj potruditi.