2007

Tudi v tem letu smo intervenirali v 44 primerih. Največ dela je bilo s požari v naravi, ki jih je bilo petnajst. Pri stavbnih požarih smo intervenirali v 10 primerih, opravili 7 tehničnih intervencij in reševali eno goreče vozilo. Poleg naštetih pa smo nekajkrat posredovali tudi v drugih raznih primerih. To leto je bilo zaznamovano tudi s poplavami po vsej državi. Naše društvo je priskočilo na pomoč prizadetim na katastrofalnem območju Železnikov, kjer smo pomagali štiri dni odstranjevati posledice vodne ujme. Delovali pa smo tudi v tujini. Naš član Boltar Tilen s kolegom Pahor Dejanom iz Šempetrskega društva s posadko helikopterja SV odšel na pomoč v Grčijo, kjer so divjali požari velikih razsežnosti v naravi. Seveda pa smo skozi leto opravljali naloge kot v predhodnih letih, na plazišču v Šmihelu, na športnih in kulturnih javnih prireditvah, požarne straže v naravi in še bi lahko naštevali. Tudi na področju izobraževanja smo bili to leto malo bolj aktivni v primerjavi s predhodnimi. Naši člani so se udeležili izobraževanj, usposabljanj in tečajev za strojnika, za delo s helikopterjem, za gašenje notranjih požarov, za vodenje intervencij v naravnem okolju, za področje informatike in trije člani so opravili vozniški izpit C kategorije. V mesecu juniju smo se udeležili občinskega praznika v Cerkvenjaku, kjer smo izvedli več prikaznih vaj, kot so, vaja s prosto stoječo lestvijo, vajo dvanajst ročnikov in reševanje z avto lestvijo in blazino. Vajo s prosto stoječo lestvijo smo izvedli tudi skupaj s kolegi iz Šempetra in Podnanosa v Vipavi ob praznovanju obletnice PGD Vipava, ter isto vajo prikazali še septembra na prireditvi Gasilci brez meja v Trstu, kjer so sodelovali še italijanski in avstrijski gasilci. Tudi v Novi Gorici smo imeli kar nekaj zadolžitev, saj se je oktobra odvijala tri dnevna prireditev Dnevi zaščite in reševanja, kjer se je poleg gasilcev predstavila še Slovenska vojska, Policija in vse reševalne ekipe Civilne zaščite. V sklopu prireditve se je odvijala še državna vaja Trk 2007 na avtocestnem odseku Bazara – Selo, ter vaja požar v naravi Trstelj 2007 na področju Trstelja. Na obeh vajah so se nam pridružili z aktivnostmi še člani PGE Nova Gorica, GRC Ajdovščina, PGD Ajdovščina, PGD Selo in PGD Šempeter pri Gorici. Seveda je bilo leto 2007 posebno za društvo, saj je pridobilo novo vozilo GVC 16-25, ki ga je v večini financirala MO Nova Gorica, za kar so ji člani zelo hvaležni, ostali del stroškov pa je krilo društvo samo.